Wydarzenia

9 grudnia 2019

Edukacja dla drzew. Szkolenia dla nauczycieli.

EkoCentrum Wrocław, Św. Wincentego 25 A,C

Zapraszamy Państwa na drugie bezpłatne szkolenie poświęcone edukacji na rzecz drzew. Na spotkaniu będzie mowa o tym czym jest drzewo i jaką rolę pełni w dobie nieuchronnych zmian klimatycznych oraz o tym jak nauczać o drzewach, nie tylko w sali, ale i w szkolnym ogrodzie. Szkolenie organizowane jest w ramach współpracy z Departamentem Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Odbędzie się ono w dniu 9.12.2019 w godzinach 9:00-14:00 w EkoCentrum Wrocław przy ul. Św. Wincentego 25 A.

Na szkoleniu będziemy mówić o tym jak wspierać ochronę drzew poprzez uczenie o ich roli dla człowieka i bioróżnorodności. Dowiemy się ja wspierać dobrą kondycję drzew oraz jak unikać działań niepożądanych i prawnie zakazanych, o tym jak wykorzystać potencjał ogródka szkolnego do prowadzenia edukacji. Na spotkaniu przekażemy Państwu naszą najnowszą publikację – pakiet edukacji przyrodniczej o drzewach i alejach „Drzewa wokół nas” (zaktualizowaną zgodnie z obowiązującą podstawą programową).

Obecnie los drzew zależy bardziej niż kiedykolwiek od świadomości, zarówno ich zarządców jak i osób zajmujących się szerzeniem wiedzy, a ta dotycząca drzew dynamicznie się zmienia w ostatnich latach. Dowiadujemy się o nich coraz więcej zaskakujących faktów. A drzewa to najważniejszy element zielonej infrastruktury, która zaspokaja liczne potrzeby społeczne i zapewnia ludziom wysoką jakość życia. To, czy będzie dobrze funkcjonowała, zależy od tego jak skutecznie się nią opiekujemy.

Ze względu na zaplanowany poczęstunek i ograniczoną liczbę miejsc w naszej sali prosimy o rejestrację pod adresem m.berezowska@eko.org.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 6.12.2019. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, nr kontaktowy oraz nazwę i adres placówki.