Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów od wielu lat współpracujących z programem „Drogi dla Natury” i Fundacją EkoRozwoju. Znamy się nie tylko na drzewach, ale też na tworzeniu partnerstw z samorządami i drogowcami, na wspieraniu społeczników ratujących drzewa i na oddziaływaniu na media. Łączy nas pasja dla drzew i pragnienie ich zachowania – dla dobra ludzi i przyrody.
Nasze działania na rzecz drzew rozpoczęły się w 2007 roku, kiedy zainicjowaliśmy społeczną kampanię „Sadzimy dęby w Dolinie Baryczy”. W roku 2009 stworzyliśmy program „Drogi dla Natury” z zamiarem przeciwdziałania utracie alej w polskim krajobrazie, poprzez współpracę z administracją publiczną i społecznikami.
Obecnie zajmujemy się nie tylko drzewami przydrożnymi, ale wszelkimi drzewami w otoczeniu człowieka, zarówno w miastach, jak i w krajobrazie wiejskim. W tym celu powstała szeroka baza wiedzy, wydano liczne publikacje oraz przeszkolono tysiące osób odpowiedzialnych za ochronę i gospodarowanie drzewami.
Misją Fundacji EkoRozwoju jest praktykowanie i promowanie rozwoju zgodnego z naturą. Od powstania w roku 1991 Fundacja prowadzi działania na rzecz ochrony przyrody, zrównoważonego rozwoju, świadomej konsumpcji, właściwej gospodarki odpadami oraz przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Jednym z ważniejszych kierunków pracy FER w ostatnich latach jest ochrona drzew. Siedzibą Fundacji oraz miejscem prowadzenia innowacyjnego centrum edukacji ekologicznej jest EkoCentrum Wrocław. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego.
ul. św. Wincentego 25 A, C
50-252 Wrocław
tel. 71-343-60-35
www.fer.org.pl
NIP: 899-00-23-428
KRS: 0000178876
kontakt: biuro@eko.org.pl
Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa, działając od 2000 r., zajmuje się edukacją ekologiczną oraz czynną ochroną przyrody, m.in. prowadząc działania w rezerwatach kserotermicznych, rewitalizację tradycyjnych sadów oraz monitoring występowania pachnicy dębowej. Jako certyfikowany członek sieci CAL (Centra Aktywności Lokalnej) posiada bogaty dorobek w zakresie wspierania rozwoju społeczności lokalnych. Od początku działalności konsekwentnie wdraża program edukacji ekologicznej mieszkańców Kwidzyna, wypracowało liczne programy edukacyjne i scenariusze zajęć. W dowód uznania za innowacyjność w podejściu do edukacji i wysokie osiągnięcia, w 2013 roku organizacja otrzymała tytuł "Miejsca odkrywania talentów" nadany przez Ministra Edukacji Narodowej.
Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
ul. Miłosna 1, 82-500 Kwidzyn
tel./fax (55) 261 22 16, (55) 261 37 97
kontakt: sekretariat@ekokwidzyn.pl
BUND - Związek na rzecz Środowiska i Ochrony Przyrody (Bund für Umwelt und Naturschutz, BUND e.V.) jest najsilniejszą niemiecką organizacją działającą w ochronie środowiska. Ogólnym celem BUND jest ochrona zwierząt i roślin i ich naturalnego środowiska. Oddział w Meklemburgii-Pomorzu (BUND MV) został założony w 1990, wkrótce po zjednoczeniu Niemiec. W początkowym okresie głównym jego zajęciem było zmaganie się z problemami ekologicznymi związanymi z transformacją i modernizacją Nowych Landów. Wiele nowych inwestycji w przemysł, usługi i infrastrukturę powodowało szkody dla środowiska i przyrody.
Bund für Umwelt und Naturschutz Landesverband Mecklenburg-Vorpommern
Wismarsche Straße 152
19053 Schwerin
Tel.: 03 85/52 13 39 - 0
kontakt: bund.mv@bund.net
Magda
Berezowska-Niedźwiedź
Dorota
Chmielowiec-Tyszko
Piotr
Tyszko-Chmielowiec
Krzysztof
Smolnicki
Kamil
Witkoś-Gnach
Małgorzata
Konat
Sabina
Lubaczewska
Katharina
Dujesiefken
Ewa
Romanow-Pękal
Justyna
Bakun
Milena
Rut
Dorota
Olszuk
Projekt LIFE15GIE/PL/000959 pt. „Trees for Europe’s Green Infrastructure” dofinansowany jest ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu, Fundacji im. Stefana Batorego, Charities Aid Foundation z Wielkiej Brytanii, jak też Norddeutsche Stiftung für Umwelt und Entwicklung z Meklemburgii-Pomorza. Projekt jest także finansowany z darowizn osób i instytucji oraz środków własnych partnerów projektu.