Serdecznie zapraszamy na ogólnopolskie V FORUM PRZYJACIÓŁ DRZEW poświęcone standardom, zmianom prawnym i działaniom społecznym dla drzew, które odbędzie się 1-2 października 2021r. w Zamku Kliczków k. Bolesławca

Wydarzenia

1-2 paź.

V Forum Przyjaciół Drzew – Drzewa dla Zielonej Infrastruktury Europy

Zamek Kliczków k. Bolesławca, Kliczków 8

Wszystkich przyjaciół drzew, aktywistów, profesjonalistów, władz samorządowych, urzędników, zarządców zieleni, którzy szukają pomysłów jak skutecznie chronić, opiekować się drzewami i angażować do tego innych, serdecznie zapraszamy na ogólnopolskie V FORUM PRZYJACIÓŁ DRZEW poświęcone standardom, zmianom prawnym i działaniom społecznym dla drzew, które odbędzie się 1-2 października 2021r. w Zamku Kliczków k. Bolesławca

Tym razem odwiedzi nas Katharina Dujesiefken z BUND Mecklenburg-Vorpommern, ekspertka w zakresie ochrony drzew, działaczka na rzecz zachowania alej w Niemczech, liderka rowerowego rajdu wzdłuż Niemieckiego Szlaku Alej (Deutsche Alleenstrasse).

Po wielkiej fali wycinek, której byliśmy świadkami w wielu miastach i wsiach Polski, powoli i w niektórych kręgach zmienia się podejście do drzew, które są przecież najważniejszym elementem zielonej infrastruktury. To dobry moment by w szerszym gronie podyskutować o pilnych wyzwaniach i możliwościach wprowadzania zmian. Rosnąca świadomość, współpraca aktywistów i urzędników to warunek utrzymania drzew w naszym otoczeniu

Na Forum pragniemy przybliżyć Państwu (i przekazać w wersji wydrukowanej) wypracowane z udziałem ekspertów standardy ochrony drzew, a także podzielić się doświadczeniami wynikającymi z ich wdrażania na poziomie lokalnym, regionalnym i międzynarodowym.

Ważnym momentem wydarzenia będzie też sesja dotycząca koniecznych zmian prawnych, które umożliwią realną dbałość o zieleń. Od czasu sławnego „LexSzyszko” prawna ochrona drzew nie ulega poprawie, a wręcz przeciwnie, pojawiają się nowe pomysły niekorzystne dla drzew. Przygotowaliśmy pewne propozycje rozwiązań, które mamy nadzieję z Państwem omówić.

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA

EDIT: z uwagi na zamknięcie naboru już nie przyjmujemy zgłoszeń.W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt. Informacji udziela Magdalena Berezowska-Niedźwiedź mail: m.berezowska@eko.org.pl

 

MATERIAŁY

Uczestnicy Forum otrzymają komplet najnowszych publikacji Fundcji EkoRozwoju, w tym standardy: Standard inspekcji i diagnostyki drzew, Standard cięcia i pielęgnacji drzew, Standard ochrony drzew i innych form zieleni w procesie inwestycyjnym.

NOCLEG

Zarezerwowaliśmy dla Państwa noclegi w Zamku (01/02.10.2021). Zapewniamy noclegi w pokojach 2-osobowych. Liczba zarezerwowanych miejsc noclegowych jest ograniczona, ważna będzie kolejność zgłoszeń, w związku z tym sugerujemy jak najszybsze ich przesyłanie.

SESJE WARSZTATOWE

W obu dniach Forum przewidujemy dwugodzinne sesje warsztatowe (również terenowe) pn. Akademia Przyjaciół Drzew. Tematy  prowadzone będą równolegle. Na warsztaty obowiązują zapisy do poszczególnych grup (w trakcie rejestracji). Prosimy o dostosowanie odzieży do prognozowanej pogody.

WSPÓŁUDZIAŁ W KOSZTACH  – OPŁATA

Ze względu na ograniczone dofinansowanie, Forum nie może odbyć się bez Waszego wsparcia. Opłaty za uczestnictwo stanowią niezbędne uzupełnienie pozyskanych środków zewnętrznych.

Ze względu na formułę spotkania preferujemy zgłoszenia jednocześnie na oba dni spotkania. Opłata za udział w wydarzeniu wynosi: 300 zł brutto za dwa dni. Organizator zapewnia noclegi i pełne wyżywienie. Warunkiem ostatecznego potwierdzenia udziału jest wniesienie opłaty do dnia 17.09.2021r. na rachunek Fundacji EkoRozwoju 50 1500 1155 1211 5007 2436 0000 z dopiskiem „FORUM PRZYJACIÓŁ DRZEW 2021”

Bezpłatnej rezygnacji z udziału w wydarzeniu należy dokonać do 7 dni przed terminem wydarzenia informując o tym w formie pisemnej (mailowej). Rezygnacja w krótszym terminie lub nieobecność na wydarzeniu, skutkuje naliczeniem 50% kosztów. W indywidualnych przypadkach możliwe jest naliczenie mniejszych kosztów.

MIEJSCE FORUM

Spotykamy się w średniowiecznym Zamku Kliczków. Kilkaset lat historii połączone z nowoczesnym centrum konferencyjnym (jest też SPA) w pięknym krajobrazie i w otoczeniu pięknych drzew. // Dojazd komunikacją publiczną do Bolesławca (stacja  PKP)  jest możliwy z wielu miast w Polsce (https://kliczkow.com.pl/o-nas/lokalizacja/). Dalej (kilkanaście km) dojazd można osobiście zoraganizować. Ogranizator bierze pod uwagę możliwość zapewnienie zbiorowego transportu ze stacji PKP w Bolesławcu do Zamku Kliczków, decyzja zależy od zgłoszonego przez uczestników zapotrzebowania.

ORGANIZATOR FORUM:

Organizatorem FORUM jest Fundacja EkoRozwoju. Od powstania w roku 1991 Fundacja prowadzi działania na rzecz ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju. Na rzecz zachowania drzew działamy od 2007 roku, szkoląc, współpracując z administracją publiczną, sadząc drzewa, opracowując standardy ochrony drzew, edukując młodzież i dorosłych. Służymy wiedzą ekspercką, wspieramy aktywistów, czynnie stajemy w obronie drzew. Jesteśmy inicjatorem ruchu #PrzyjacieleDrzew

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

W dniu 1.10.2021 przewidzieliśmy premierowy pokaz filmu „Intelligent Trees” z udziałem Suzanne Simard  i Petera Wohllebena (www.intelligent-trees.com)

REGULAMIN COVID:

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem ucze

stnictwa w Forum „Drzewa dla Zielonej Infrastruktury Europy” pandemii Covid-19 (“Regulamin Covid-19“) i zaznaczenie odpowiedniej pozycji w formularzu zgłoszeniowym.

Regulamin Covid FPD_Kliczkow

PROGRAM:

Program w PDF do pobrania

 

SPONSORZY:

V Forum Przyjaciół Drzew 2021 zorganizowane zostało dzięki wsparciu z następujących źródeł i projektów realizowanych przez Fundację EkoRozwoju: