Wydarzenia

5 marca

Dobre praktyki opieki nad drzewami – szkolenie dla zarządców miejskich

EkoCentrum Wrocław, Św. Wincentego 25A, Wrocław

5 marca 2019 roku w EkoCentrum Wrocław przeprowadziliśmy kolejne szkolenie dotyczące pielęgnacji i utrzymania zieleni w mieście. Tym razem adresatami byli przedstawiciele różnych zarządców gminnych, pod opieką których pozostają miejskie drzewa. Stawili się licznie za co bardzo dziękujemy.

Szkolenie organizowane było we współpracy z Gminą Wrocław, z inicjatywy Departamentu Zrównoważonego Rozwoju, ma celu ochronę zieleni naszego miasta.

W ostatnim czasie we Wrocławiu zidentyfikowano wiele przypadków zniszczeń drzew , które były wynikiem złej pielęgnacji lub niewłaściwej ochrony siedliska drzew. Na szkoleniu mówiliśmy o tym jak wspierać dobrą kondycję drzew, na co zwracać uwagę przy zlecaniu prac pielęgnacyjnych oraz jak unikać działań niepożądanych i prawnie zakazanych.

Szkolenie organizowane jest we współpracy z Gminą Wrocław, z inicjatywy Departamentu Zrównoważonego Rozwoju, ma celu ochronę zieleni naszego miasta. Realizowane poza projektem  LIFE15GIE/PL/000959 pt. „Trees for Europe’s Green Infrastructure”, ale stanowi jego tematyczne uzupełnienie.