Zapraszamy serdecznie do Wrocławia na 2 dniowe spotkanie szkoleniowo-warsztatowe dotyczące prowadzenia interwencji w sprawie drzew i standardów ochrony drzew. Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą najnowszą wiedzą, ale też wspólnie zaplanować działania na przyszłość.

Wydarzenia

13-14 grudnia

Akademia Przyjaciół Drzew: interwencje i standardy ochrony

Wrocław ul. Św. Wincentego 25 A,C (okolice Dworca Nadodrze)

Drodzy Przyjaciele Drzew, Drodzy Aktywiści i Społecznicy.

Zapraszamy serdecznie do Wrocławia na 2 dniowe spotkanie szkoleniowo-warsztatowe dotyczące interwencji w sprawie drzew i standardów ochrony drzew.

Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą najnowszą wiedzą, ale też wspólnie zaplanować działania na przyszłość.

W pierwszym dniu chcielibyśmy omówić różne prawne aspekty postępowania administracyjnego (tę część spotkania poprowadzi Mec. Magdalena Bar z kancelarii zajmującej się ochroną środowiska), które są istotne w podejmowaniu interwencji. Jeśli macie Państwo doświadczenie praktyczne w interweniowaniu chcielibyśmy prosić o wskazanie tych kwestii, które są dla Was kluczowe i wymagają wyjaśnienia, aby skuteczniej działać dla drzew. Część teoretyczną chcemy uzupełnić warsztatową poświęconą przygotowaniu ogólnopolskiego raportu na temat zniszczeń i wycinek drzew.

Drugiego dnia będziemy mówić o standardach ochrony drzew (w różnych aspektach). Przybliżymy Państwu zakres naszych opracowań (tych już gotowych i tych, które za chwilę będą ukończone). Zaprosimy Państwa również do przetestowania standardów diagnostycznych „w boju” – w trakcie zajęć praktycznych w terenie (tę część poprowadzi dr Piotr Tyszko-Chmielowiec, współpracownik Fundacji EkoRozwoju oraz dyrektor Instytutu Drzewa).

Następnie chcemy prosić Państwa o rozmowę na temat możliwości szerokiego wdrażania standardów ochrony drzew na różnym szczeblu, kierowanych do różnych zarządców. Przy okazji chcemy porozmawiać o tym jako komunikować o drzewach i dobrych praktykach w ich ochronie.

Spotkanie będzie też doskonałą okazją by porozmawiać o naszych bliższych i dalszych planach działań dla drzew.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (także noclegowych w intrygującym Hart Hostel & Art.) prosimy o wiążące deklaracje uczestnictwa i przesłanie zgłoszeń do dnia 07.12.2018 na adres: m.berezowska@eko.org.pl

W imieniu Fundacji EkoRozwoju