Wydarzenia

14 lipca 2018

Młody dąb zastąpi poległy pomnik przyrody

Ciechocin, gmina Chojnice

We wsi Ciechocin w Gminie Chojnice mieszkańcy czekają na wielkie wydarzenie. 14 lipca odbędzie się święto wsi, podczas którego mieszkańcy zasadzą dęba. Będzie to niemałe dąb o obwodzie pnia około 24 cm i wysokości ponad 7 m , którego przewiezienie z Kwidzyna do Ciechocina wiązało się z transportem TIR’em. Dąb został dzisiaj dotarł do wsi, mieszkańcy o niego zadbali i …

Pani Violeta Rosek prowadząca świetlicę wiejską w Ciechocinie, uczestniczka szkoleń „Drzewa jako narzędzie animacji społecznej”, postanowiła zachęcić mieszkańców do posadzenia drzewa w miejsce starego dębu pomnika przyrody, który został stracony przez ubiegłoroczne wichury, jakie nawiedziły tutejszy region w ubiegłym roku. Pomysł bardzo szybko podchwycił ksiądz, sołtys i kilku innych mieszkańców.

– Dzięki szkoleniu wiem jak rozmawiać z ludźmi o drzewach. Mam większą odwagę aby wskazać na korzyści jakie dają nam drzewa. A u nas przekonanie ludzi do drzew nie jest łatwe, bo w tyle głowy większość ma zakodowaną powichurową traumę. Ludzie zwyczajnie boją się czy drzewa nie zagrażają bezpieczeństwu. – mówi Pani Violeta. I zapraszamy na uroczystość 14 lipca.

Zarejestruj się

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby innych działań statutowych (nie marketingowych) Fundacji EkoRozwoju (jak informowanie o wydarzeniach, konferencjach, szkoleniach itp.) z zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29. 08. 1997 r. (Dz. U. z 2002 Nr 101, poz. 926 późn. zm.)