Aktualności

19 maj

Podlej adoptowane drzewo!

Obfite podlanie drzew zaraz po posadzeniu nazywane jest też procesem zamulania bryły korzeniowej. Istotne jest zmniejszenie ilości wolnych przestrzeni (wyparcie nadmiaru powietrza z wolnych przestrzeni w glebie) oraz zwilżenie samych korzeni. Dawka wody zależna jest od wielkości drzewa (średnicy bryły korzeniowej) i jest większa niż jednorazowy naturalny opad deszczu. Przyjmuje się, że dawka wody dla jednego drzewa wynosi 10 l na każdy 1 cm średnicy pnia drzewa mierzonej na wysokości 1,3 m, licząc od poziomu gruntu (Drzewa w krajobrazie.Podręcznik praktyka).

Aby nowo posadzone drzewa mogły się przyjąć i dobrze się rozwijać, muszą być regularnie podlewane w miesiącach letnich. Jeśli masz drzewo przed domem lub drzewo, które mijasz podczas codziennego spaceru, możesz pomóc. Wymagania zależą od wielu czynników, takich jak gatunek i lokalizacja, ale ogólną zasadą jest, że drzewa powinny tygodniowo otrzymywać co najmniej 50 litrów wody w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu.
W ramach możliwości prosimy o regularne podlewanie w okresach bezdeszczowych – każda drobna pomoc ma znaczenie.

Arboricultural association wraz z innymi organizacjami. w tym Fundacją EkoRozwoju, rozpoczęła kampanię promującą podlewanie drzew ze względu na suszę. Intencją jest promowanie konieczności podlewania drzew.

Proszę podlej swoje drzewo – zawieszka – Watering Tag A4-Vertical-Polish-web

Proszę podlej swoje drzewo – plakat A4 – Watering Poster A4-Polish-web

Proszę podlej swoje drzewo – plakat A3 – Watering Poster A3-Polish-web